Kilka porad - o wizycie u dentysty - O stomatologii

Dobry stomatolog Bytom

Nowoczesna stomatologia

Coraz częściej gabinety stomatologiczne decydują się na świadczenie niepopularnych do tej pory metod leczenia ubytków zębowych. Takie metody, jak laserowe usuwanie uszkodzonych części zęba już nikogo nie dziwią. Co więcej, coraz więcej

Kilka porad - o wizycie u dentysty - O stomatologii Dobry stomatolog Bytom
chętnych zgłasza się właśnie po to, aby w ten niekonwencjonalny dość sposób wyleczyć swoje zęby. Jest to bardzo korzystne dla pacjenta z uwagi na to, że takie metody są zwykle bezbolesne. Chociaż niektórzy stomatolodzy twierdzą, że leczenie w taki sposób jest tak samo skuteczne jak tradycyjne metody, to jednak wielu pacjentów jest nieufnych wobec takich alternatywnych metod leczenia dentystycznego. Pomimo to powstaje coraz więcej gabinetów świadczących tego typu usługi stomatologiczne.

O protezach i implantach

Protezy są tańszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Spełniają swoją rolę estetyczną, i są dużo tańsze od implantów.

Oprócz implantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koronki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie. Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne. Jeżeli mamy zdrowe korzenie - to warto się nad tym zastanowić. Co ważne - proces zakładania implantów nie jest szybki - trzeba poczekać aż dziąsło się zagoi i dobrze dopasować górną część.

Co zrobić, żeby nie bolały zęby?

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące – osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy – dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w#Profilaktyka